Champion RN10VTYC4 - หัวเทียนทางเลือก หัวเทียน
  • Thread diameter: 14mm
  • Thread reach: 19mm
  • Seat type: flat
  • Hex size: 21mm
  • Tip configuration: projected
  • Construction: 3 ground electrodes
  • Terminal type: Removable
ค้นหาหัวเทียน
หัวเทียนทดแทน สำหรับ Champion RN10VTYC4 บน Amazon
หัวเทียนทดแทน สำหรับ Champion RN10VTYC4 บน Ebay
Brand Model Engine size HP KW Year Engine # of cyl Spark plug gap
AUDI 100 CD 2.3L 5 Cyl 1990-on AAR 0 1.0
AUDI 80 2.3E 2.3L 5 Cyl 10V 1992-12/94 NG 0 0.8
SEAT Ibiza CLX 1.4L SOHC 8V 1/95-1/97 ABD 0 0.0
VOLKSWAGEN Caravelle 2.5L SOHC 10V 7/00-3/03 AAF, AET 0 0.0
VOLKSWAGEN Caravelle T4 2.5L SOHC 10V 1/93-12/96 ACU 0 0.0
VOLKSWAGEN Caravelle T4 GLS 2.5L SOHC 10V 10/97-7/00 AET 0 0.0
VOLKSWAGEN Transporter T4 2.5L 5 Cyl 1992-7/97 AAF, ACU 0 0.0
VOLKSWAGEN Transporter T4 2.0L 4 Cyl 8/94-6/03 AAC 0 0.0
VOLKSWAGEN Transporter T4 2.5L SOHC 10V FWD 8/97-7/04 AET 0 0.0